sobota 23. června 2018

Náš kočárek - Neonato Puro

Neustále mi chodí dotazy na náš kočárek a proto jsem se rozhodla sepsat recenzi s našimi poznatky za více než 10 měsíců používání :)


Proč jsme si vybrali Neonato Puro?
Ještě, když jsme ani miminko nečekali, tak jsme měli vyhlídnuté dvě značky kočárků a to Stokke a Bugaboo. Líbil se nám vzhled a víc jsme neřešili. Až jsem otěhotněla, tak jsem se logicky o kočárky začala zajímat více. Věděli jsme, že budeme chtít trojkombinaci, ať nemusíme řešit hlubokou korbu a  zvlášť pak sportovní kočárek a aby hezky pasovala autosedačka na podvozek kočárku, tak jsme ji chtěli od stejné značky - ano, existují adaptéry, ale, když byla ta možnost mít vše od stejné značky, tak jsme volili trojkombinaci :) Teď už bych to udělala jinak, ale to nebudu předbíhat :-D

Kočárek od značky Stokke hned vypadl, protože se mi nelíbil tvar hluboké korby a tak jsme koukali po Bugaboo. Tam se mi líbilo snad vše až na cenu a tak jsme začali hledat alternativu. Úplnou náhodou jsem narazila na reklamu na Neonato Puro a jelikož je svým tvarem hodně podobný právě Bugaboo Buffalo, tak to byla láska na první pohled. Začala jsem sjíždět weby s informacemi a mimo těch oficiálních jsem moc recenzí nenašla. Začala jsem se vyptavat mezi kamarádkami a všechny do jedné mi ho doporučily. Takže, když jsme jeli na veletrh Pro Dítě do Brna, měla jsem témeř jasno. Šli jsme ihned ke stánku Fun Baby, kde byl kočárek vystavený a začli jsme ho porovnávat s Bugaboo, který Fun Baby taky prodává. Základní věci, kterými jsem si byla jistá, měli podobné a některé dokonce Neonato lepší. O těch vám povím dále ... na veletrhu nás zaujal i Cybex Priam, ale opět byl cenově výš než Neonato, tak jsme ho zavrhli.

Výhody

Samozřejmě jsem se jako správná ženská dívala na celkový vzhled, protože kočárek není věc, kterou byste měli na měsíc a proto se vám musí líbit. Kočárek se nám líbil svým jednoduchým a čistým tvarem, kdy boudička není kulatá, ale hranatá! Na první pohled mě také zaujala rukojeť kočárku, která je oproti většině kočárků plochá, takže skvěle sedne do ruky. Navíc je vyrobená z ručně šité eko kůže v nádherné hnědé barvě! Má v podstatě dvě polohy, protože ta nejnižší je až u hluboké korby, takže tak se opravdu vézt nedá, ale ty dvě polohy jsou podle mě dostačující :)Když už nám tak hezky sedl do ruky, tak další věc, na kterou jsme se zaměřili, byl pohyb. Prostě, jak se nám s kočárkem bude jezdit, zatáčet atd. To byla další pecka! Byl oproti kočárkům, které jsme do té doby vezli, tak strašně lehounký, skvěle se s ním jezdilo, snadno zatáčelo a celkově jsme z něj měli dobrý pocit!

Další kritérium, které jsme hodnotili, byla skladnost a aby byl lehký a zvládla ho složit i ženská. No a Neonato tohle splňuje na jedničku s hvězdičkou. Složíte a rozložíte ho pár pohybama, navíc konstrukce není těžká, takže to zvládne i takový slaboch jako jsem já :) Navíc je skvěle skladný, takže i my, kteří nemáme zrovna rodinné auto, ho do kufru složíme jak nic :)

Také jsem nevěděla před porodem, jak velké budeme mít dítě, proto jsem se dívala na rozměry korbičky. Neonato má super dlouhou korbičku - 85 cm, takže to beru jako velkou výhodu. Sice je trošku užší, ale i tak jsme tam náš huňatý fusak v pohodě vešli :)

Další výhodu jsem našla, když jsme přešli z hluboké korby na sporťák. Je super, že můžete mimčo vozit po směru i v protisměru a že jde sklopit do třech poloh. 
Další výhodu vidím v tom, že i když to není nějak extra terénní kočárek, tak s ním nemáme žádný problém ani v lese, ani ve městě na kostkách, skvěle se s ním najíždí na obrubník. Ano, moc nepruží, takže dost drncá, ale Miuš to stejně vyhledává, takže za nás dobrý :-D

A abych nezapomněla, tak i když nemá výměnné boudičky, tak si vzhled můžete nakonfigurovat podle sebe :) Nám se třeba nelíbila stříbrná konstrukce, tak máme černou a celkově máme kombinaci, kterou jsem ještě u nikoho jiného neviděla :)

Nevýhody

První věc, kterou jsem ze začátku hodnotila jako výhodu, byl úložný prostor pod kočárkem. Líbilo se mi, že je uzavíratelný např. právě oproti Bugaboo, takže tam nebudou lítat kamínky, když půjdeme lesem, v zimě sníh atd...  Jenže :-D není tak velký, jak ten u Bugaboo, takže tam toho kromě pláštěnky, síťky proti hmyzu a pár drobností moc nevejdete ... z jedné strany výhoda a z druhé nevýhoda.

Když jsme kočárek vybírali, hodnotila jsem především tvar boudičky, ale už jsem neřešila, že se nedá sklopit, aby do kočárku v létě nepražilo sluníčko. Ano, existují slunečníky, sluneční clony apod, ale stále je jednodušší roztáhnout a sklopit boudičku. Bohužel nejde vyměnit, ale slyšela jsem od kamarádek, že už některé šikovné ženské letní boudičky pro Neonato šijí :)

Další velkou nevýhodu jsem poznala v zimě. Když jsem dala do kočárku fusak, už mi přes něj nešel zapnout ten obrázkový "deklík" - nevím, jak se tomu říká :-D ale víte, co myslím, že?


Navíc, i kdybych měla slabší fusak a šel by zapnout, tak nejde zapnout až nahoru k boudičce, aby do kočárku např. nefoukalo atd. 


Mrzí mě, že Neonato nemá více příslušenství pro kočárek. Např. slunečník, výměnné boudičky, držák na pití a musíte řešit, jestli nějaký univerzál na kočárek bude pasovat.

Největší nevýhodou je autosedačka Neonato. Když byla Miuška miminko, tak jsme ji tam skoro neuměli zapnout, jak tam byla divně zkroucená :( V té době jsme ale ze zdravotních důvodů stejně moc cestovat nemohli, takže jsme to neřešili a až povyrostla, tak se do autosedačky hezky vešla a začínáme náhradu řešit až teď, kdy má skoro 11 měsíců :) Abych se dostala zpět k tomu, proč se mi autosedačka nezamlouvá.. Není dobře vyměkčená, novorozenec v ní nemá hezky upevněnou hlavičku a celkově bych do ní už miminko nedala :(


Ale jak jsem psala výše, chtěli jsme trojkombinaci, aby nám vše ladilo a navíc, aby autosedačka hezky pasovala na podvozek. Ze začátku, než se adaptéry "ochodily", tak z nich šla špatně sundávat, ale teď už s tím problém nemáme :)


U sporťáku mi trošku vadí, že nejde položit úplně do lehu. Tím, jak je Mia drobnější, tak jí nožičky stále trčí nahoru, když je vleže :( Sice jí to asi nevadí, ale byla bych raději, kdyby je měla úplně položené.


Závěr

Určitě jsme vybrali dobře, skvěle nám slouží a každý, kdo ho vezme do ruky, tak vychvaluje snadnou jízdu a skvělé držení rukojeti :) Všem doporučuji na kočárku nešetřit a opravdu si dobře vybrat, protože s kočárkem budete trávit každý den a pokud se vám s ním bude špatně manipulovat, budete z toho jen nešťastné. 

Teď ale, jak už mám nějaké zkušenosti, zkusila bych právě Cybex Priam nebo zmiňované Bugaboo. Navíc budeme kupovat ještě jeden kočárek a zatím nejvíc se mi zamlouvá Joolz Hub! Právě pro jeho stahovací sluneční stříšku a polohování až do lehu. Navíc hodně cestujeme a i když se Neonato skvěle skládá, tak bychom potřebovali ještě skladnější kočárek.

Žádné komentáře:

Okomentovat