neděle 6. září 2015

Největší změna letošního roku

Ahoj :)

dneska tu mám nekosmetický povídací článek z mého soukromí :)
Jak už jste mohli postřehnout z předchozích článků, v letošním roce (především za poslední tři měsíce) se toho u mě událo opravdu hodně .. nejprve to byly v červnu magisterské státnice, ihned poté stěhování zpět do rodného města a nástup do nové práce ... ani jeden den prázdnin, ani jeden den volna ... ale není to tak, že bych si stěžovala, za všechny ty změny jsem moc ráda, jen to bylo všechno strašně rychlé... no a ta největší událost mě čeká za 14 dní :)


Anooo, je to svatba :) oba se na ten den strašně těšíme a už zařizujeme jen drobnosti... Kdo nikdy svatbu nechystal nebo nepomáhal chystat např. někomu z rodiny, kamarádce apod, tak nemá ani tušení, kolik je to starostí a zařizování :-D já to taky netušila a popravdě mě to překvapilo... Musí se zařídit tolik věcí, aby spolu vše korespondovalo, aby se nezapomnělo na sebemenší detail a prostě bylo to tak, jak si představujete :) 

No a pár věcí z chystané svatby bych Vám chtěla ukázat :)

To, co řeší každá ženská nejprve (nebo aspoň já jsem to tak měla) jsou šaty!!! Když jsem projížděla internet, tak to nebylo tak, že bych měla více kandidátů a pak z nich jen vybírala, ale prostě jsem jela a na každé si v duchu řekla: NE, NE, NE! Až po dlouhém hledání jsem narazila na jedny a to jsem si řekla: ANO ... hned jsem psala paní do salonu a ta mi řekla, že si je musím jít vyzkoušet, jelikož se nedají nijak upravovat a prostě musí padnout a ať si pro jistotu nedělám velké naděje, že zatím nikomu nepadly... tak jsem tam jela s tím, že kdybych tam nejela, tak si to budu vyčítat, ale že to nejspíš nevyjde... Hned, jak jsem vešla do salonu, tak jsem je uviděla a šla jsem zkoušet.. Šaty byly jak na mě šité, nádherně padly a paní majitelka salonu docela koukala. Takže první šaty, které jsem vyzkoušela jsem si hned odnesla :-) Foto uvidíte až po svatbě, jelikož nechci, aby je přítel viděl...

Co Vám ale můžu ukázat, tak jsou boty. Asi to bude věc, která se nebude líbit každému, ale já si je vybrala a jsem za ně strašně ráda. Vybírala jsem podle toho, že nemůžu mít boty na podpatku, protože nechci být větší jak přítel (jsme stejně vysocí) a klasické balerínky mi málokteré sedí, jelikož mám dvojitý kotník :-D zní to hrozně, ale prostě já to tak mám a nic s tím nenadělám :) Mojí srdcovkou jsou voňavé boty Mel a když jsem vybírala svatební boty, bylo jasné, které to budou :) Bílé se mi žádné nelíbily a fialkové jsem nesehnala, tak padla volba na tyto do béžova s velkou zlatou mašlí. Boty budou vidět až v půlnočních šatech, které mám bílé se zlatými doplňky, takže se budou krásně hodit.
Místo obřadu jsme měli jasné hned :) Je to nádvoří zámku ve Valči (na Vysočině). Pokud by pršelo, tak by se obřad konal přímo v zámku v místnosti zvané obrazárna :) 


http://www.hotel-valec.cz/svatby/nadvori/obrad%20nadvori%202.jpg

http://zamekvalec.cz/svatby/nadvori/obrad%20nadvori%201.jpg


http://zamekvalec.cz/svatby/obrazarna/_14S5114-34.JPG
 (Zdroj: www.hotel-valec.cz)

Další věc, která je velmi důležitá, jsou prstýnky :) Měli jsme jasno v tom, že budou z bílého zlata i proto, že jsem alergik a stříbro a podobné kovy nosit nemůžu, ale hlavně je to věc, kterou budeme nosit každý den a přece jen zlato je asi nejodolnější a pokud se nám změní velikost prstů, tak se s nimi dá něco dělat, narozdíl třeba od chirurgické oceli apod :) Vzhled prstýnků jsme měli také jasný. Bylo jasné, že musíme mít tenké, jelikož hlavně já mám hodně drobné prsty a také bylo jasné, že chci na mém prstýnku kamínky. Vzhled jsme si vybrali v obrázcích na internetu a podle něj jsme si je nechali v Třebíči u pana Kejdy vyrobit. Pokud jste někdo z Třebíče a okolí, tak vřele doporučuji, pan Kejda je strašně šikovný, domluva taky úžasná, prostě tak, jak jsme si to představovali.


Celá svatba bude do tmavší fialové barvy, proto i veškeré doplňky jsme vybírali do fialova. Hodně věcí jsem objednávala z Fleru, jelikož tam prodávají neskutečně šikovné ženské. Kolikrát nechápu, jak ty věci můžou vyrobit. Jako ukázku tu mám od paní s přezdívkou maslickajarmilka. Objednávali jsme od ní vývazky a polštářek na prstýnky. Fotky jsou také půjčené od této paní, jelikož zatím balíček nedorazil.Doplňky, které budeme mít na svatební tabuli Vám ukázat nemůžu, jelikož jsou uskladněné u mé kamarádky, která se věnuje aranžování svatebních tabulí (www.aranzovani-svatby.cz) a už jste se o ní mohli dočíst ve článku o přehlídce svatebních šatů, jelikož je to ta samá, která má neskutečnou sbírku historických svatebních šatů :)

Dneska jsme dodělali krabičky na výslužky. Vybrali jsme bílé krabičky s ouškem a dozdobili fialovou cedulkou.Dnes začíná babička péct cukroví a budeme se u ní střídat s pomáháním, na mně je řada až příští víkend a už se těším, aspoň se dostanu hezky do té pravé svatební atmosféry :)

Kdyby někdo chtěl nakouknout do našeho soukromí ještě více, může mrknout na náš svatební web: www.polehlovi.cz :)

Doufám, že se Vám článek líbil a napište mi, jestli budete mít zájem i o článek po svatbě, jak to vše probíhalo atd...


20 komentářů:

 1. Jé, botičky jsou krásné! :) Přeju, ať se ti to vydaří tak, jak si představuješ. :)

  Monča / KOSMETICKÉ RECENZE /

  OdpovědětVymazat
 2. Moc gratuluju, ten svatební web je krásný ´, moc dojemný :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkuji :) ... přítel si na něm dal záležet, takže pochvalu určitě vyřídím!

   Vymazat
 3. wow! tak to vám gratuluji! a přeji vám hodně štěstí. Doufám taky, že se ti v tvé nové práci bude líbit :). Těším se na fotky ze svatby, jestli dáš nějaké na blog! BEAUTYPUSINKA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkujeme moc :) Pokud bude zájem, tak určitě ráda sepíšu nějaký fotoreport ze svatby :)

   Vymazat
 4. Jéé Klárko, tak to je krásná zpráva :) Máte nádherný oznámení, ten citát i fotka se mi fakt líbí :) Botky jsou moc pěkný a už teď se nemůžu dočkat fotek ze svatby
  Ať si svůj den užijete!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jééé, to jsme rádi... Nechtěli jsme mít na oznámení nic ohraného, co má každý a tak jsme si vymysleli svůj citát podle pravdy :) ... Děkujeme moc, věřím, že si to užijeme, protože se už moc těšíme :)

   Vymazat
 5. Moc gratuluju, budete to určitě mít moc krásné :) Těším se na fotky a krásně si svůj den užijte :)

  Ili Libertad

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkujeme moc :) Po svatbě nějaký fotoreport sepíšu a už teď se na to psaní těším, aspoň si to zas hezky připomenu...

   Vymazat
 6. Náhodou jsou ty botičky super nápad :-) A už se těším na fotky ze dne D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jéé, to jsem ráda, že se botky líbí :) spíš jsem na ně čekala kritiku :-D ale zatím se líbí i všem z rodiny, což mám fakt radost :)

   Vymazat
 7. Gratuluju a chválím botky, jsou úchvatné :)!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jééé, děkuji moc :) jsem opravdu ráda, že se botky líbí...

   Vymazat
 8. Moc gratuluji, líbí se mi, že jsou botky originální. Kamarád a jeho žena měli svatbu laděnou do žluta, svatební kytice byla ze slunečnic a oba dva měli na nohou žluté conversky a taky to vypadalo skvěle a originálně. Moc se mi líbí vaše svatební oznámení :) Samozřejmě gratuluji a přeji hodně spokojenosti! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkujeme moc :) Jojo, conversky letos letí, koukala jsem, že letos je má hodně párů... Kytice ze slunečnic musela být k té kombinaci opravdu krásná :)

   Vymazat
 9. Gratuluju a ty botky jsou opravdu nádherné! :) celkově se mi Mel boty hrozně líbí a tyhle jsou fákt nádherné. Kamarádka taky měla na svatbě tyhle botky - v bílé a měli je i všechny družičky sladěné i s punčocháči a vypadalo to fakt peckově. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkujeme moc :) Jsem ráda, že jsou takové kladné ohlasy na botky :) Já je v bílé bohužel neviděla :( Viděla jsem jen bílé s černou krajkou a bílou mašličkou na krajce a to už nebylo uplně tak ono... pro mě jsou typické velké mašle a tato je fakt mega a to se mi líbí :-D

   Vymazat
 10. Už se předem těším na fotky, ta fialová je krásná. Tak ať vám vyjde počasí, ale hlavně ať jste spolu šťastní :)

  OdpovědětVymazat