neděle 26. ledna 2014

Srovnání mých BB krémů

Protože už téměř každá kosmetická značka má svůj BB krém, rozhodla jsem se udělat menší srovnání těch, které mám zrovna doma. Jsou to BB-čka značek Vichy, La Roche-Posay a Astor.


Už jsem zkoušela i růžové BB od Dermacolu - 8in1 Beauty Benefit Glow. Ze začátku mi přišlo, že mi bude vyhovovat, ale po pár použitích jsem zjistila, že to není to pravé a poslala ho dál. 


BB od Dermacolu mi nevyhovovalo díky tekuté konzistenci a malé výdrži na tváři. Musela jsem se častěji přepudrovávat, abych se neleskla jak psí ... víte co :). Navíc po pár hodinách mi přišlo, že dělá fleky. Takže za mě tohle BB určitě NE.
Teď už k těm, které mám nyní doma.

BB Vichy - Ideália - odstín Light


Prvním z mých současných BB je Vichy Ideália. Na úvod musím říct, že jsem toto BB používala především v létě, kdy jsem s ním byla neskutečně spokojená. Na léto je naprosto ideální díky lehké a jemné textuře a SPF 25, který chrání pleť před negativními vlivy UV záření. Pleť je po nanesení krásně sjednocená a svěží. Nemá vysokou krycí schopnost, možná bych řekla, že i téměř žádnou, ale pokud nemáte větší nedostatky na pleti, tak budete určitě spokojené. Co hodnotím také velmi kladně je nádherná vůně a velmi atraktivní balení.

Nanáší se skvěle díky úzké hubičce, se kterou si vytlačíte přesně tolik, kolik potřebujete.

Zhodnocení:

Vichy Ideália BB - odstín light
dostupný ve dvou odstínech
cena: cca 500,-
velikost balení: 40 ml

Klady a zápory: 

+ projasnění pleti
+ přizpůsobení se odstínu pleti
+ atraktivní balení
+ úžasná vůně

- poměrně vyšší cena
- nemá příliš vysokou krycí schopnost 

 Za mě tedy na léto určitě ANO a opět se k němu vrátím.

Hydreane BB La Roche-Posay - Light


Další BB krém je od La Roche-Posay, mám opět světlý odstín. Tento BB jsem si pořídila docela nedávno, protože jsem na něj byla zvědavá díky kladným recenzím, které jsem procházela. Narozdíl od Vichy už vím, že tento BB krém určitě nebudu používat v létě, ale na zimu ideální. Má hutnější konzistenci a oproti Vichy i o dost vyšší krycí schopnost. Pleť je po nanesení krásně vláčná a hydratovaná, avšak po nějaké době i lesklá, proto je třeba se čas od času přepudrovat. Balení není tak atraktivní jako u Vichy, ale pro tuto značku je specifické. Co se mi na tomto BB dále nelíbí je parfemace, Vichy Ideália nádherně voní a "vůně" tohoto BB je pro mě doslova hrůza. 


Zhodnocení:

La Roche-Posay Hydreane BB krém - odstín Light
dostupný ve dvou odstínech
cena: 349,-
velikost balení: 40 ml

Klady a zápory:

+ vyšší krycí schopnost
+ hydratace
+ konzistence

- parfemace
- lesklá pleť

 Určitě se musím přiklonit ke kladným recenzím na tento BB, pro mě na zimu perfektní.

Astor Lift me up anti aging BB krém - medium


Poslední z mých BB krémů je od značky Astor. Tento BB krém jsem vyhrála v soutěži, tudíž jsem si nemohla vybrat odstín a přišel mi odstín medium a na moji vybledlou pleť je v zimě moc tmavý. Zatím jsem ho zkoušela pouze na ruce a konzistencí je velmi podobný tomu od La Roche-Posay, avšak oproti němu má nádhernou vůni. Recenzi tedy budu moct napsat až se trošku opálím. Oproti dvěma předchozím je menší - 30 ml a také je oproti nim výrazně levnější - cca 150-200,- Kč.

Máte zkušenosti s některým z uvedených BB krémů, nebo který máte vyzkoušený vy? :)


Žádné komentáře:

Okomentovat